Ponedjeljak, 16 rujna, 2024

3. Neumska desetka i akvatlon: Stočani ostvarili zapažene rezultate, Šutalo treći na 5K

U organizaciji Triatlon kluba “Sidro” iz Neuma, ove godine Neum je po treći put domaćin ovakve utrke. Na utrkama je sudjelovalo preko 100 natjecatelja.

U subotu, 8. lipnja, s početkom u 09:30 sati održan je 3. Neumski akvatlon – utrka od kilometar plivanja i 5 kilometara trčanja. Utrku je uspješno završilo 34 natjecatelja. U 11:30 sati startala utrka na deset i pet kilometara koju je uspješno završio 81 natjecatelj.

– Oglas-

Stolac je imao predstavnike u sve tri kategorije.

Krenut ćemo od 5K, gdje je Marin Šutalo zauzeo treće mjesto, s vremenom 19:48, te Danis Makitan koji je s vremenom 21:16, završio na šestom mjestu u muškoj kategoriji. U ženskoj kategoriji Marija Marić, s vremenom 28:29 na sedmom mjestu, te Ružica Vukić na 18. mjestu s vremenom 33:46.

Na 10K odličan je bio Mustafa Zilić s vremenom 54:24, i 14. mjestom u muškoj konkurenciji, te prvi u kategoriji do 14. godina. Istaknut ćemo i Ruđera Boškovića, rodom iz Stoca, koji je zauzeo treće mjesto u muškoj kategoriji, s vremenom 43:14.

U kategoriji akvatlon – 1 km plivanje + 5 km trčanje, Stolac je predstavljao Arman Ajanić./Stolac.city