Četvrtak, 19 rujna, 2024

VIDEO| Katić zabio spektakularan gol za pobjedu FC Züricha

FC Zürich ostvario je važnu pobjedu protiv Winterthoura rezultatom 3-1, u nedjelju tijekom 35. kola Super lige. Zahvaljujući posebno spektakularnom pogotku Nikole Katića u 25. minuti, Zürich se ponovno uključio u utrku za Europu, sada prestigavši svog rivala na ljestvici.

FC Zürich se vraća u borbu za europske pozicije. Katićeva momčad je pobijedila u lokalnom derbiju protiv Winterthoura, u nedjelju rezultatom 3-1, vrativši se na 5. mjesto.

– Oglas-

O sudbini utakmice na stadionu Schützenwiese odlučila su tri kornera. Nakon što su domaćini poveli iz kornera, FC Zürich je dva puta odgovorio iz iste situacije, zahvaljujući dvjema sličnim kombinacijama.

Najprije Oko-Flex, u 21. minuti, poravnava rezultat nakon ubacivanja iz kornera. Zürich je u nekoliko minuta preokreće utakmicu, a opet je korner doveo do toga u 25. minuti. Nakon dugog kornera Katić se baca na leđa i preko glave loptu sprema u mrežu. Zaista lijep pogodak braniča FCZ-a.

Winterthour je trebao izjednačiti rezultat na početku drugog poluvremena, ali je gol zbog zaleđa poništen. Amadou Dante je potom osigurao pobjedu Züricha u 73. minuti.

Katić je standardni startni igrač, te stup obrane u Zurichu, a u ovoj sezoni je upisao četiri pogotka./Stolac.city