Petak, 18 listopada, 2024

Stočani trčali treću Posušku desetku

Posuška desetka, treće međunarodno natjecanje u trčanju u Posušje okupilo je u nedjelju oko 200 trkača svih uzrasta. Trčale su se tri utrke, za odrasle utrka od 10 kilometara koja je okupila 62 trkača, štafetna utrka koja je okupila 12 parova trkača i dječja utrka koja je okupila u više uzrasta oko 130 djece.

Nakon uspješnog nastupa u Neumu, Stočani su sudjelovali u 10k disciplini u Posušju, gdje su se suočili s izazovnim uvjetima zbog vrućeg vremena i zahtjevne staze.

– Oglas-

Marin Šutalo bio je najbrži među Stočanima, zauzevši 7. mjesto u generalnom plasmanu s vremenom 42:40, dok je u muškoj kategoriji zauzeo 6. mjesto.

Sličan uspjeh postigao je Danis Makitan, koji je osvojio 14. mjesto u generalnom plasmanu i 12. mjesto u muškoj kategoriji, s vremenom 47:09.

Mustafa Zilic, najmlađi sudionik, uspješno je završio trku s vremenom 54:36, prikupivši dodatno iskustvo.

Ruđer Bošković, Stočanin porijeklom, zauzeo je 8. mjesto u ukupnom plasmanu i 7. mjesto u muškoj kategoriji, s vremenom 43:11.

Iako su neki članovi slavili Kurban Bajram, simbolično su se žrtvovali kako bi nastavili probijati svoj sportski put i održali svoj niz u Ligi Hercegovine, gdje se nalaze u samom vrhu.

Organizatori su ih srdačno dočekali i osigurali pristojnu organizaciju događaja. Manifestacija je još jednom potvrdila posvećenost i talent stolačkih trkača, koji su pokazali izvrsne rezultate i timski duh.

Čestitamo svim sudionicima na odličnim rezultatima!