Četvrtak, 19 rujna, 2024

Nakon uzbuđenja pred TV ekranima i Europskog prvenstva u nogometu koje se održavalo mjesec dana, ljubitelji malog nogometa s područja Čapljine od večeras mogu uživati u malonogometnim majstorijama koje će se također gotovo mjesec dana održavati na Sportskom centru u Čapljini.

S večerašnje tri utakmice seniorske kategorije započelo je 21. izdanje “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine”.

Čeljevo – Gnjilišta 8:0

Ovogodišnje izdanje “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine” otvoreno je utakmicom između Čeljeva i Gnjilšta u kojoj je publika vidjela po četiri pogotka u svakom poluvremenu i a svi su završili u mreži Gnjilišta.

Eduard Raguž i Željko Žobrak doveli su “žute” u vodstvo 2:0 a do kraja prvog poluvremena s dva pogotka Petar Krndelj udvostručuje vodstvo svoje momčadi.
Drugo poluvrijeme Željko Žobrak započinje s nova dva pogotka i tako stiže do svog hat-tricka a Ilija Kordić pogađa za vodstvo Čeljeva 7:0. Pogodak za konačnih 8:0 postigao je isti igrač koji je postigao i prvi pogodak na utakmici, Eduard Raguž.

Tasovčići/Klepci – Čapljina 1 5:1

U drugoj utakmici večeri pobjednici posljednja tri izdanja “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine”, mjesna zajednica Tasovčići/Klepci, pobjedom nad Čapljinom 1 krenula je u obranu naslova.

Tomo Galić doveo je branitelje naslova u vodstvo a nakon što je Deni Cvjetičanin odradio najveći dio posla Dejan Urban pogađa za poravnanje rezultata na 1:1.
U drugo poluvrijeme mlada i poletna momčad Čapljine 1 odlučno je krenula ka novom pogotku ali iskusni branitelji naslova kažnjavaju greške i široki prostor koji su ostavili predstavnici Čapljine 1 i dvama pogotcima, najprije Tonija Jurića a potom i Ante Galića, stižu u vodstvo 3:1. Tomo Galić svojim drugim pogotkom na utakmici donio ej svojoj momčadi prednost 4:1 a konačni 5:1 postavio je Nikola Arar.

Šuškovo Naselje – Višići 7:2

Posljednji susret prve večeri “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine” bio je susret koji je donio najviše pogodaka večeras a to je susret između Šuškova Naselja i Višića.

Nakon prvog poluvremena bilo je 3:0 za Šuškovo Naselje. Davor Topić je nadmudrio vratara Josipa Šutala i doveo Šuškovo Naselje u vodstvo 1:0. Momčad Višića pravi veliku grešku, lopta dolazi do mladog Ive Kulaša koji se s centra sjurio prema vratima Višića i pogodio za 2:0. Luka Karlušić bio je strijelac trećeg pogotka za Šuškovo Naselje i miran odlazak na odmor.
U drugom poluvremenu prvi mrežu tresu Višićani. Antonio Ivanković pogodio je za smanjenje rezultata na 3:1 a nakon toga slijede nova tri pogotka u režiji igrača Šuškova Naselja. Redom su pogađali Leon Kozarić, Davor Topić i Ivano Karlović. Mario Karamatić smanjio je rezultat na 6:2 a konačnih 7:2 postavio je Mateo Kozarić.

Sudci svih večerašnjih susreta bili su Bilić i Šljivić.

Raspored utakmica za srijedu, 17. srpnja

Sutra su na programu također tri utakmice seniorske kategorije prema rasporedu iz tablice ispod.