Petak, 25 listopada, 2024

GOŠK upisao prvu pobjedu u sezoni: “Lavovi” slavili protiv Slobode u Gabeli

Nogometaši GOŠK-a konačno su prekinuli niz bez pobjede i upisali prvu ovosezonsku pobjedu u okviru 10. kola Premijer lige BiH. Na domaćem terenu u Gabeli, GOŠK je slavio protiv Slobode rezultatom 2:0, u susretu momčadi koje do ovog kola nisu imale pobjedu.

Utakmica je započela u borbenom tonu, s obzirom na važnost susreta za obje ekipe koje su očajnički tražile prvu pobjedu u sezoni. Ipak, domaći su bili konkretniji i organiziraniji, što je rezultiralo prvim golom u 30. minuti. Strijelac za GOŠK bio je Rijad Šuta, koji je preciznim udarcem glavom poslao loptu iza leđa gostujućeg vratara.

Drugi pogodak stigao je u 67. minuti, kada je Martin Šroler iskoristio dobru akciju momčadi i osigurao pobjedu GOŠK-a. Ovim trijumfom, “Lavovi” su prekinuli neugodnu seriju od devet utakmica bez pobjede te se nadaju boljim rezultatima u nastavku prvenstva.

Danijel Pranjić trener GOŠK-a izrazio je zadovoljstvo igrom svoje momčadi, naglasivši kako je ova pobjeda psihološki važna za daljnje izazove koji ih čekaju. Naime, Gabeljani će u sljedeća tri kola igrati na gostujućem terenu, redom protiv Sloge, Radnika i Zrinjskog, što će predstavljati nove testove za ekipu koja je napokon okusila slast pobjede.

Sloboda, s druge strane, i dalje ostaje bez pobjede preuzela je “fenjer” od GOŠKa.