Četvrtak, 19 rujna, 2024

Branitelj naslova nanio NK GOŠK peti uzastopni poraz

U petom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine NK GOŠK gostovao je u Banja Luci kod branitelja naslova FK Borac.

Domaći nogometaši nanijeli su “lavovima” peti uzastopni poraz ove sezone i ostavili ih na začelju tablice bez bodova. Večeras je FK Borac slavio pobjedu rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu NK GOŠK se dobro defanzivno postavio i u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka.

U 54. minuti bivši igrač NK GOŠK, Dino Skorup, doveo je FK Borac u vodstvo nakon što je Srećković ubacio loptu a Skorup glavom pogodio mrežu vratara Kolaka. U 57. minuti domaći su udvostručili vodstvo, asistent je isti a strijelac je ovoga puta bio kapetan domaćih Grahovac.

Od 65. minute NK GOŠK se našao u još težoj situaciji jer je drugi žuti karton zaradio Martić te je NK GOŠK utakmicu nastavio s deset igrača. Napomenimo da je ovo treći crveni karton za igrače NK GOŠK u pet do sada odigranih kola.

Nakon velike greške Perića u posljednjoj liniji obrane u 74. minuti, Kulašin je lagano poentirao za konačnih 3:0.

U narednom kolu, koje se igra nakon reprezentativne stanke, NK GOŠK će dočekati FK Željezničar kojeg s klupe vodi nekadašnji trener “Lavova” Denis Ćorić a trenutno su na trećem mjestu prvenstvene tablice s 10 osvojenih bodova iz pet utakmica.