Nedjelja, 8 rujna, 2024

Dragan Volarević i Pavo Čančar pobjednici “19. Pustolovne utrke Čapljina 2024.”

Uspješno je završena 19. po redu Međunarodna pustolovna utrka.

Hercegovački triatlon u cvijetu Hercegovine – našoj Čapljini imao je za cilj povezivanje prirodnih ljepota i kulturno-povijesnih znamenitosti, promociju i oživljavanje prirodnih i turističkih ljepota našeg kraja, sportskog natjecateljskog duha, poticanje aktivnosti na otvorenom, promicanje zdravlja i tolerancije te međusobnog razumijevanja i poštivanja.

Start utrke bio je na kupalištu “Matica” na rijeci Trebižat, odakle je krenulo 20 ekipa spuštanjem rijekom Trebižat do kupališta “Jaz” u Strugama na ruti dugoj cca 7,1 kilometar. Nakon dolaska kanuima na kupalište “Jaz” natjecatelji su nastavili s trčanjem do restorana “Villa Rustica” Mogorjelo u dužini cca 1,1 kilometar, odakle su biciklima prešli dionicu dugu cca 9,1 kilometar do Parka prirode Hutovo blato, gdje je ove godine bio cilj “19. Pustolovne utrke Čapljina 2024.”.

Nakon utke natjecateljima i svim okupljenima  prigodnim riječima obratio se predsjednik Turističke organizacije “Čapljinka” Ivan Raguž, koji je čestitao svim natjecateljima te se zahvalio ovogodišnjim sponzorima;

Turističkoj zajednici HNŽ-a, Fitness centar”LIFE”, hotelu “President”, restoranu “LaBocca”, “Autohercu”, “Kala-komercu” te svima onima koji su pomogli u realizaciju ovog natjecanja PVP Čapljina, HGSS-u Čapljina te PU Čapljina.

Prvo mjesto osvojili su Dragan Volarević i Pavo Čančar koji su kroz cilj prošli s vremenom 1:04:15, nagradu je uručio gradonačelnik dr. Smiljan Vidić.

Drugo mjesto kao i prošle godine pripalo je Nikoli Bartoloviću i Ivanu Blaževiću koji su kroz cilj prošli s vremenom 1:04:46, nagradu je uručila Iva Raguž, zastupnica u Skupštini HNŽ-a i  zastupnica u Domu naroda Parlamentarne skupštine FBiH.

Ivan Medak i Petar Šunjić zauzeli su treće mjesto s vremenom  1:06:44, a nagradu je uručio predsjednik TO “Čapljinka” Ivan Raguž.

Četvrto mjesto osvojili su Petar Mrvalj i Grgo Matić,  peto mjesto pripalo je Jasminu Topčiću i Dominiku Šimiću, dok su šesto mjesto zauzeli Kristijan Dragičević i Luka Musulin.

Pobjednicima je pripala novčana nagrada u iznosu od 1000 KM, drugoplasirana ekipa osvojila je novčanu nagradu u iznosu od 500 KM, dok je ekipi koja je osvojila treće mjesto pripala novčana nagrada u iznosu od 300 KM.

Ove godine, najmlađi natjecatelj je bio osmogodišnji Matej Primorac. Višegodišnji sponzor ovog natjecanja, Fitness centar “LIFE”, osigurao je vrijedan poklon paket za najmlađeg natjecatelja.

Pokrovitelj “19. Pustolovne utrke Čapljina  2024.” je grad Čapljina – ured gradonačelnika dr. Smiljana Vidića.