Petak, 18 listopada, 2024

Odgođeno 8. kolo Wwin Druge nogometne lige FBiH – jug igrano je danas.

Kako znamo, kolo je odgođeno zbog poplava koje su zahvatile sjever naše županije.

Prije svega, važno je istaknuti da je ova utakmica imala humanitarni karaktere te je sav prihod od današnjih prodanih ulaznica otišao kao pomoć stradalom stanovništvu u spomenutim poplavama.

Svoju utakmicu osmog kola HNK Čapljina i FK Klis odigrali su danas na stadionu Bjelave a tri boda su odnijeli gosti iz Buturović Polja.

Domaći su poveli pogotkom kapetana Edina Novakovića u sedmoj minuti a u 25. minuti poravnao je Maid Graho.

U drugom poluvremenu gosti dolaze do preokreta. Maid Graho je ponovo strijelac u 52. minuti i FK Klis ima vodstvo 1:2. U 61. minuti nogometaši Čapljine poravnaju rezultat preko Ante Pažina. U 70. minuti pogotkom Mirnesa Jahića gosti dolaze do trećeg pogotka i ispostavit će se pobjede rezultatom 2:3.

Ovim porazom HNK Čapljina je izgubio nekoliko pozicija na prvenstvenoj ljestvici te se sada nalazi na šestom mjestu prvenstvene ljestvice s 15 bodova ali samo tri boda manje od vodećeg HNK Kruševo koji ima utakmicu manje. FK Klis nalazi se na desetom mjestu prvenstvene ljestvice s 11 osvojenih bodva.

Nakon četiri uzastopna trijumfa HNK Čapljina je upisao dva poraza u nizu a priliku za osvajanje novih bodova imat će već ovoga vikenda kada im u goste dolazi FK Turbina iz Jablanice.