Petak, 20 rujna, 2024

Nakon pobjede u prošlom kolu na gostovanju u Mostaru kod povratnika u drugoligaški rang natjecanja. UŠS Fortuna, nogometaši Višića su pobjedničku formu nastavili pobjedom na svojim Čajerima.

Danas su nogometaši Višića pobijedili nogometaše Gruda rezultatom 3:2 i tako s maksimalnih šest bodova iz dva kola zauzeli vrh prvenstvene ljestvice.

U prvoj polovici prvog poluvremenu nogometaši Gruda su imali dvije odlične prilike ali mrežu vratara Jurkovića nisu zatresli. U 40. minuti gosti iz Gruda tresu mrežu, loptu u mrežu je pospremio Ivan Tolić ali zbog zaleđa pogodak je poništen. U idućem napadu nogometaši Višića kaznili su promašaje gostiju. Nakon brze akcije po desnoj strani je prošao Josip Buntić i u 41. minuti pogodio za vodstvo HNK Višići. Minutu prije kraja prvog poluvremena domaći su udvostručili vodstvo. Nakon udarca iz kuta s desne strane lopta je stigla do Petra Jurasa koji s 20-ak metara fantastičnim udarcem pogađa rašlje vratara Đereka za 2:0.

Odlična igra s kraja prvog poluvremena nastavila se i na početku drugog poluvremena na početku drugog poluvremena. U 52. minuti pogotkom Kenana Dedića HNK Višići stižu do 3:0 prednosti. Četiri minute kasnije, Ivan Tolić, kojemu je poništen spomenuti pogodak u prvom poluvremenu, sada ipak trese mrežu vratara Jurkovića za smanjenje vodstva domaćih na 3:1. U zadnjih deset minuta ušlo se s neizvjesnim rezultatom. U 80. minuti Toni Tomas je smanjio rezultat na 3:2 ali na gosti više od toga nisu uspjeli i tri boda su pripala domaćim nogometašima.

Nakon dva kola HNK Višići su jedni klub s stopostotnim učinkom a u narednom kolu gostuju kod HNK Sloga u gornjem Vakufu – Uskoplju.