Petak, 18 listopada, 2024

Posljednju utakmicu regularnog dijela sezone košarkaši Čapljine odigrali su večeras na svom parketu.

Riječ je o zaostaloj utakmici desetog kola protiv ŠK Prvi koš iz Viteza.

Ova utakmica bila je od iznimne važnosti za domaće košarkaše jer su sami odlučivali o svojoj sudbini play-offa. Na kraju su košarkaši Čapljine slavili pobjedu 75:61 koja im je donijela ovogodišnji play-off.

Utakmica je započela jako čvrsto i nervozno s obje strane. U prvih pet minuta utakmice viđeno je samo šest poena (2:4). Do kraja prve četvrtine gosti su imali prednost te tako prvu četvrtinu osvoji sa 7:9. U drugoj četvrtini košarkaši obje ekipe bili su efikasniji te druga četvrtina ide u korist domaćih košarkaša s 21:14.

S prednošću od pet poena domaći košarkaši ulaze u treću četvrtinu koja je bila rezultatski vrlo izjednačena ali na kraju ipak s 26:24 ide u korist domaćih košarkaša. U zadnjoj četvrtini košarkaši Čapljine su slavili identičnim rezultatom kao i u drugoj četvrtini (21:14) te tako izborili pobjedu i plasman u play-off.

Košarkaše Čapljine do pobjede vrijedne play-offa predvodili su drago Božić s 22 poena, Domagoj Vučić s 15 poena, David Bevanda s 13 poena, Mateo Barbarić s 8 poena te Valentin Jurković s 6 poena.

Kod gostiju iz Viteza najefikasniji su bili Adis zec s 17 poena, Adnan Dervišević i Marin Marin s po 15 poena, Mario Kikić s 10 poena te Ivan Turić s dva poena.

Napomenimo da su domaći košarkaši utakmicu igrali bez ozlijeđenog Ivana Markovića koji nije nastupio zbog upale grla.

Poredak

Na kraju regularnog dijela natjecanja prvo mjesto pripalo je HKK Grude koji je iz 15 pobjeda i 3 poraza zauzeo prvo mjesto na tablici dok je posljednjeplasirana ekipa Brotnja iz šesnaest odigranih utakmica upisala jednu pobjedu i čak petnaest poraza.

Košarkaši Čapljine sezonu su završili uz jedanaest pobjeda i sedam poraza.

Iako i košarkaši Tomislava imaju osvojenih 29 bodova na kraju sezone, zbog boljeg međusobnog omjera košarkaši Čapljine zauzeli su četvrto mjesto na prvenstvenoj tablici koje donosi play-off.

Uz košarkaše Čapljine, play-off košarkaške Lige Herceg-Bosne izborili su košarkaši Gruda, Mostara i Rame.