Petak, 20 rujna, 2024

FOTO| HNK Stolac porazom u Neumu otvorio sezonu 2024./25.

Prvo kolo nove sezone 2024./25. za HNK Stolac donijelo je poraz na gostovanju u Neumu, gdje su domaćini slavili rezultatom 3:2.

Unatoč ranom vodstvu i nekoliko prilika za povećanje prednosti, Stolac je na kraju ostao bez bodova.

– Oglas-

Susret je započeo obećavajuće za gostujuću momčad, koja je već u 6. minuti povela zahvaljujući sjajnoj akciji koju je uspješno realizirao Katičić. Nakon vodećeg pogotka, igrači Stoca nastavili su pritiskati, stvarajući nekoliko izglednih šansi, no završni udarac je izostao.

Domaćini su imali priliku izjednačiti u 22. minuti, ali je golman T. Obradović briljantno pročitao namjeru napadača i obranio jedanaesterac. U 30. minuti došlo je do dvojbene situacije u šesnaestercu domaćina, no sudac je procijenio da nema dovoljno elemenata za dosuđivanje najstrože kazne.

Do kraja prvog poluvremena vidjeli su se još dva pogotka. Domaćini su izjednačili u 37. minuti, dok je P. Stanković u 45. minuti ponovno doveo HNK Stolac u vodstvo, pa su gosti s prednošću otišli na odmor.

Drugo poluvrijeme donijelo je preokret. Neum je u 54. minuti ponovno izjednačio, a u 87. minuti preokrenuo rezultat u svoju korist, postavivši konačnih 3:2. U 90. minuti došlo je do još jedne sporne situacije kada su igrači Stoca tražili jedanaesterac, no sudac je odbacio njihove zahtjeve i nastavio igru.

Hvala navijačima na podršci tijekom cijele utakmice te što odmah na početku sezone pokazuju da će i ovu sezonu biti naš 12-ti igrač kako na domaćim, tako i na gostujućim terenima.” poručili su iz HNK Stolac.

HNK Stolac će priliku za popravak utiska imati već sljedeći vikend, kada im u goste dolazi NK Ljubuški. Uvjereni su da će uz podršku navijača uspjeti osvojiti prve bodove u novoj sezoni./Stolac.city