Nedjelja, 8 rujna, 2024

Druga večer “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine” nije donijela obilje pogodaka kao prva. večeras je publika vidjela tek četvrtinu od ukupnog broja pogodaka postignutih sinoć ali treba uzeti u obzir da su večeras odigrane samo dvije utakmice seniorske konkurencije.

Ipak u onoj neslavnoj statistici, u broju kartoniranih igrača, večeras je bila “uspješnija” večer. Usporedbe radi, sudci na sinoćnjim utakmicama nisu izrekli nijednu javnu opomenu dok je večeras bilo nešto više tenzija na terenu pa su sudci večera izrekli četiri javne opomene.

Bivolje Brdo – Opličići 1:2

Večer su otvorile mjesne zajednice Bivolja Brda i Opličića.

Pobjednik susreta odlučen je preokretom u drugom poluvremenu a u prvom poluvremenu su mreže ostale netaknute. Mirko Šutalo je doveo Bivolje Brdo u vodstvo ali nakon toga Opličići su zaigrali s golmanom-igračem i to im se u konačnici isplatilo. Halil Šuta poravnao je rezultat na 1.1 a pobjednički pogodak za tri boda Opličića postigao je Sanjin Šuta.

Zvirovići/Prćavci – Počitelj/Hotanj 3:0

Druga utakmica večeri između Zvirovića/Prćavaca i Počitelj/Hotnja donijela je iznenađenje večeri. Velika većina pratitelja natjecanja, osvrćući se na prošlogodišnje izdanje kada je momčad Počitelj/Hotnja pružila odlične igre i bila najteži i najopasniji protivnik osvajaču Tasovčićima/Klepcima kojega su “namučili” u dvije utakmice, večeras je ostala bez bodova protiv Zvirovića/Prćavaca.

Utakmica je odlično krenula za Zviroviće/Prćavce koji su već u prvoj minuti susreta stigli do vodstva pogotkom Josipa Šimovića. Na 2:0 povisio je Jure Brajković. Treći pogodak za Zviroviće/Prćavce postigao je Josip Brajković sjajnim udarcem iz slobodnog udarca. Doslovno u zadnjoj sekundi prvog poluvremena, momčad Počitelj/Hotnja je izvršila visoki presing na protivnika ali su izgubili loptu, no udarac Zvirovića/Prćavaca iz svog šesterca zaustavljen je na vratnici Počitelj/Hotnja.
U drugom poluvremenu 90% vremena igralo se na polovici Zvirovića/Prćavaca. Počitelj/Hotanj je silovito vršio pritisak s golmanom igračem no večeras nije bila njihova večer. Brojni pokušaji završili su izvan okvira vrata Luke Brajkovića koje također treba spomenuti jer je odlično branio na večerašnjem susretu. Iako je pritisak Počitelj/Hotnja bio silovit a Zvirovići/Prćavci su prijetili isključivo dalekometnim udarcima i kontranapadima, pogodaka u drugom poluvremenu nije bilo.