Petak, 20 rujna, 2024

U drugom kolu Wwin lige BiH NK GOŠK je ponovo bio domaćin.

Nakon što je NK GOŠK u prošlom kolu bio domaćin FK Radnik iz Bijeljine, večeras je u utakmici pod reflektorima dočekao osmerostrukog osvajača najelitnijeg BiH nogometnog natjecanja HŠK Zrinjski.

Na žalost domaćina, epilog je na kraju bio isti kao u prvom kolu. Ovoga puta pobjedu iz Gabele odnijeli su mostarski “Plemići” rezultatom 1:4.

Nije prošlo ni pola minute igre a gosti iz Mostara su stigli do prednosti. Nakon jedne duge lopte s vlastite polovice smušenost obrane domaćih iskoristio je Besart Abdurahimi za vodstvo “Plemića” 0:1. DO kraja poluvremena domaći ipak stižu do poravnanja rezultata. Ivan Ikić je pobjegao po lijevoj strani u 37. minuti i odlično pogodio suprotnu malu mrežicu vratara Karačića za poravnanje rezultata na 1:1.

Drugo poluvrijeme je kao i prvo bolje krenulo za goste. Nakon šest minuta igre u nastavku susreta gosti dolaze do prednosti 1:2. Malekinušić, koji je u ušao u igru s klupe na početku drugog poluvremena, je ubacio loptu a u mrežu vratara Milojevića pospremio ju ej Tomislav Kiš. Dest minuta nakon drugog pogotka, “Plemići” postižu i treći pogodak an utakmici. Tičinović je ubacio loptu a u mrežu ju je pospremio Mulahusejnović.

Od 77. minute situacija je bila još teža za NK GOŠK. U razmaku od samo 5 minuta Dino Mizić je zaradio dva žuta kartona te je domaćin u nastavku susreta igrao s igračem manje. Mizić je prvi žuti karton zaradio u 72. minuti a drugi u 77. minuti susreta.

U 85. minuti “Plemići” su i četvrti put zatresli mrežu domaćina. Barišić je asistent a mladi dvadesetogodišnji napadač Antonio Prskalo postiže četvrti pogodak za mostarsku momčad.

Nakon ovoga poraza NK GOŠK i FK Sloboda nalaze se na začelju prvenstvene tablice bez osvojenih bodova a podsjetimo se, zbog skraćenja lige od naredne sezone, po završetku ove sezone ligu će napustiti četiri najslabije plasirana kluba.

Ovo je drugi poraz iz isto toliko odigranih susreta za NK GOŠK a u narednom kolu pred “Lavovima” je još jedan težak ispit. U narednom kolu NK GOŠK gostuje kod FK Sarajevo.