Nedjelja, 22 rujna, 2024

Šesto kolo Wwin Druge nogometne lige FBiH – jug u Bjelave je donijelo derbi između domaćina HNK Čapljina i HNK Višići.

U osmoj minuti domaći dolaze do vodstva preko Kristijana Ćorića. U 18. i 29. minuti domaći su imali još dvije odlične prilike za postizanje pogotka ali rezultat se nije mijenjao. U 34. minuti bivša devetka HNK Višići, Ante Pažin, izborio je najstrožu kaznu koju je sam i realizirao za povećanje vodstva domaćih na 2:0. Isti igrač je u 37. minuti nakon ubačaja s desne strane odlično tukao glavom i zatresao gredu vratara Jurkovića. Minutu nakon toga gosti iz Višića su imali slobodni udarac nakon čega su tražili igranje rukom domaćih ali sudac Josip Ćuže nije dosudio najstrožu kaznu. Nakon jednog prekršaja u 43. minuti domaći su brzo izveli slobodni udarac, lopta je došla do Luke Ćorića koji pogađa za 3:0.

U drugom poluvremenu igrači koji su ušli u nastavku postižu pogotke za domaće. Najprije Luka Bencun postiže pogodak za 4:0 u 72. minuti utakmice a onda u 93. minuti Anđelko Mikulić pogađa za visokih 5:0. Zanimljiva, strijelci ova dva pogotka u igru su ušli zajedno, u 66. minuti, kada su zamijenili Kristijana Ćorića odnosno Antu Pažina, strijelce prva dva pogotka za domaće.

Ovo je nogometašima Čapljine treća uzastopna pobjeda koja im je donijela 12 bodova na kontu što ih je pozicioniralo u sami vrh prvenstvene ljestvice, dok su nogometaši Višića danas upisali četvrti uzastopni poraz. Napomenimo još da su nogometaši HNK Višići u uvodnih šest kola nove sezone čak četiri puta igrali na gostujućim travnjacima.

U narednom kolu HNK Čapljina gostuje kod NK Ljubuški dok HNK Višići dočekuje FK Klis.