Ponedjeljak, 16 rujna, 2024

FOTO| Vidovo Polje pobjednik turnira Liga Hercegovine, Šutalo igrač turnira, Marić strijelac turnira

Finalnom utakmicom između ekipa Krehin Gradac (Čitluk) i Vidovo Polje (Stolac) završeno je još jedno uzbudljivo izdanje Lige Hercegovine. Nakon što je u polufinalnom susretu ekipa Vidovo Polje savladala Lijevu Obalu (Široki Brijeg) rezultatom 3:1, u finalu su bili još uvjerljiviji, što potvrđuje konačnih 6:2.

Utakmica je započela dinamično, s puno uzbuđenja na terenu. Iako je bila otvorena do posljednjih sedam-osam minuta, ekipa Vidovo Polje uspjela je ostvariti ključnu prednost u završnici. Krehin Gradac je odmah pokušao uzvratiti, ali već nakon minute i pol igre Vidovo Polje stiže do prednosti golom raspoloženog Mirka Marića. Unatoč tome, Krehin Gradac se uspio vratiti u igru pet minuta prije kraja prvog poluvremena kada je Matej Pehar pogodio za izjednačenje 1:1, što je bio i rezultat prvog dijela susreta.

– Oglas-

Na otvaranju drugog poluvremena, Pehar je ponovno zabio, što je dalo nadu Krehin Gracu da bi mogli preokrenuti rezultat. Međutim, preokret se dogodio na suprotnoj strani. Vidovo Polje je odlučilo riskirati i zaigrati bez golmana s dodatnim igračem na terenu, što se isplatilo. Na 14 minuta prije kraja utakmice, Marić je ponovno zabio, izjednačivši na 2:2. Pet minuta kasnije, Perić je doveo Vidovo Polje u vodstvo 3:2, dok je Marić trećim golom povisio na 4:2.

Ekipa Krehin Gradac pokušala je ponovno vratiti ravnotežu koristeći istu taktiku, ali bezuspješno. Golovima Šutala i Katičića, Vidovo Polje je postavilo konačan rezultat 6:2, osiguravši pobjedu i titulu prvaka Lige Hercegovine.

U susretu za treće mjesto, ekipa Centar 2 (Mostar) bila je bolja od Lijeve Obale (Široki Brijeg) rezultatom 2:1.

Individualne nagrade također su otišle u ruke zaslužnih igrača. Mihael Lovrić iz Krehin Graca proglašen je najboljim golmanom turnira, dok je Mirko Marić (Vidovo Polje) ponio titulu najboljeg strijelca. Najboljim igračem turnira proglašen je Ivan Šutalo, također iz pobjedničke ekipe Vidovo Polje./Stolac.city

Cjelokupnu galeriju slika donosimo na našoj Facebook stranici, klikni ovdje.