Nedjelja, 8 rujna, 2024

FOTO| Župa Stolac osvojila drugo mjesto na završnici Katoličke ML u Zagrebu

Nakon izuzetno dobrih rezultata u grupnoj fazi, Župa sv. Ilije Stolac danas je nastavila svoj put prema finalu turnira Nacionalna završnica Katoličke malonogometne lige u Zagrebu.

Put do četvrtfinala pogledajte klikom OVDJE.

– Oglas-

Najprije je u četvrtfinalu pobijedila Župu Blaženi Alojzije Stepinac (Koprivnica) rezultatom 2:7, a golove su postigli Josip Bošković 3, Marko Raguž 2, te Darko Raguž i Gabrijel Čoko po jedan.

Slijedilo je polufinale protiv Župe sv. Lovre mučenik (Petrinja). U polufinalnom susretu Stolac bez većih problema uspijeva savladati ekipu iz Petrinje. Rezultat je bio 1:4, a u strijelce su se upisali Marko Raguž 2, te Darko Raguž i Gabrijel Čoko s po jedinim pogotkom.

Raspoložene Stočane u finalu je čekala ekipa koja je bila favorit iz grupe A, a to je Župa Pomoćnica Kršćana (Split). U uzbudljivom finalu koje ste mogli pratiti uživo na YouTube, odlučilo je izvođenje penala i (ne)sreća.

Splićani su najprije poveli u 9. minuti susreta, a do kraja prvog poluvremena Stočani okreću rezultat u svoju korist, golovima Gabrijela Čoke u 16. minuti i Darke Raguža u 19. minuti susreta. Stočani zadovoljni odlaze na odmor. U drugom poluvremenu Split uspijeva poravnati rezultat i okrenuti na 3:2, ali u posljednjim minutama Marko Raguž pogađa glavom za konačnih 3:3.

Ovogodišnjeg prvaka odlučilo je izvođenje penala, a Župa Pomoćnica Kršćana (Split) je bila uspješnija i sretnija u izvođenju istih. Rezultat je bio 3:2. Stočani se vraćaju u Stolac s odličnim drugim mjestom i osmijehom na licu. Ipak su na ovaj turnir svjesno otišli bez nekoliko standardnih igrača (Nikola Raguž, Mladen Raguž, Ivan Perić, Mirko Marić, Nikola Perić).

Finalnu utakmicu možete pogledati na ovom linku, od 4:42:00.

Čestitke momcima iz Stoca, ipak su oni godinama najuspješnija ekipa na ovom turniru. Prijenosni pehar su na jednu godinu posudili u Split, ali sljedeće godine se titula prvaka turnir vraća u Stolac./Stolac.city