Srijeda, 23 listopada, 2024

HNK Stolac: Vikend iz snova za sve mlađe kategorije

U subotu i nedjelju su mladi nogometaši HNK Stolac odigrali nove utakmice, pokazujući svoj talent i predanost na terenu.

Donosimo pregled susreta predpionira, pionira, kadeta i juniora HNK Stolac.

– Oglas-

Kadeti su demonstrirali svoju dominaciju u prvoj utakmici protiv HNK Brotnjo. Od početka do kraja utakmice, mladi Stočani su kontrolirali igru i postigli su pobjedu od 4-1 zahvaljujući pogocima Mirka Jurkovića dvaput, Zvonimira Matića i Luke Boškovića.

Juniori su se suočili s izazovnom utakmicom protiv HNK Brotnjo, gdje su se borili bez kartoniranih igrača Nikole Raguža i Svena Pažina. Iako su gosti imali više prilika za postizanje gola, stolački juniori su održali početni rezultat od 0-0, osvojivši važan bod. Nažalost, tijekom utakmice Ivan Raič je doživio ozljedu i slomio ruku. Želimo mu brz oporavak i što skoriji povratak na teren.

U nedjelju su predpioniri i pioniri ostvarili pobjede na gostovanju u Vrapčićima kod FK Velež, priopćili su iz HNK Stolac.

Predpioniri su ostvarili još jednu izvrsnu utakmicu, pobijedivši rezultatom 1-0 zahvaljujući pogotku Domagoja Raguža. Ovo je bila njihova četvrta uzastopna pobjeda kojom su se učvrstili pri vrhu tablice.

Najvažnija pobjeda ovog vikenda bila je pobjeda pionira HNK Stolac. Unatoč lošoj igri u prvom poluvremenu, mladi igrači Stoca su se vratili jači u drugom poluvremenu. Visok pritisak na polovici domaćina rezultirao je serijom šansi, a Dražen Pažin je izjednačio rezultat preciznim udarcem s 20 metara. Sedam minuta prije kraja utakmice, Pero Perić postigao je pobjednički gol za konačan rezultat od 2-1, što je donijelo veliko slavlje Stočanima.

Pioniri su se ovom pobjedom u Vrapčićima odvojili na vrhu tablice s tri boda više od Zrinjskog, koji je bio slobodan ovog kola. S četiri kola preostala do kraja prvenstva, pioniri su se približili osvajanju titule županijskog prvaka, za što im je potrebno još 10 bodova./Stolac.city