Ponedjeljak, 16 rujna, 2024

LMZ Čapljine: Čeljevo i Zvirovići/Prćavci upisali druge pobjede na turniru, Bobanovo Selo svladalo Doljane

Večeras je odigrana posljednja večer prvog tjedna “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine” u kojoj su na programu bile tri utakmice seniorske kategorije.

Natjecanje se nastavlja u ponedjeljak, 22. srpnja, također s po tri utakmice svake večeri odigravanja ali s jednom utakmicom kadetske kategorije i dvije utakmice seniorske kategorije.

Doljani – Bobanovo Selo 4:6

Večer je otvorena utakmicom Doljana i Bivolja Brda. Do večeras, obje momčadi nisu imale niti jedan odigran susret ovogodišnjeg natjecanja. Prema rasporedu, Doljani su imali utakmicu s Domanovićima ali kako je momčad odustala od natjecanja zbog nedostatka igračkog kadra, ta utakmica je registrirana rezultatom 5:0 za Doljane pa su tako večeras imali prvu natjecateljsku utakmicu ovogodišnjeg natjecanja.

U Zanimljivom susretu s deset pogodaka na kraju je pobjeda pripala momčadi Bobanovog Sela.

S dva pogotka Dejana Tunjića i te autogolom Šime Erjauca Bobanovo Selo stiže do velike, 0:3 prednosti. Ipak Doljani se nisu predali te pogotcima Petra Njavre i Marka Mlikote smanjuju rezultat na 2:3 i vraćaju neizvjesnost u utakmicu.

U Drugom poluvremenu Bobanovo Selo opet kreće sa serijom 0:3 i na kraju, ispostavit će se, osigurava pobjedu na startu natjecanja. Dva pogotka postigao je Ivan Prce a jedan Josip Akrapović. Pogotcima Mihovila i Ivana Šutala Doljani smanjuju konačni rezultat na 4:6.

Čapljina 1 – Čeljevo 0:6

Nakon “osmice” protiv Gnjilišta, u kojoj su pred kraj utakmice igrali i s golmanom-igračem iako su imali ogromnu rezultatsku prednost, kako su s klupe rekli “zlu ne trebalo”, uigravajući se tako i za neke moguće nepovoljnije rezultate u nastavku natjecanja, Čeljevo je nastavilo s odličnom igrom i večeras. Večeras su s visokih 0:6 svladali Čapljinu 1.

Žarko Kordić postigao je tri pogotka, Eduard Raguž ponovio je učinak iz prve utakmice te je tako i večeras postigao dva pogotka te po jednim pogotkom Marija Karačića, Ilije Kordića i Petra Krndelja “žuti” dolaze do nova tri boda te tako nakon dva odigrana susreta imaju maksimalnih šest osvojenih bodova uz impresivnu gol razliku 14:0.

Bivolje Brdo – Prćavci/Zvirovići 1:3

Nakon iznenađenja protiv prošlogodišnjih finalista Počitelj/Hotnja, Zvirovići/Prćavci su i večeras protivniku mrežu zatresli tri puta uz razliku da su u prvoj utakmici sva tri pogotka postigli u prvom poluvremenu dok su večeras sva tri pogotka postigli u drugom poluvremenu i tako upisali drugu pobjedu u dva odigrana susreta.

Prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka. Zvirovići/Prćavci preko Ilije Vege dolaze u vodstvo a rezultata na 1:1 poravnava David Prce. Josip Brajković donosi vodstvo Zvirovićima/Prćavcima za 1:2 a konačnih 1:3 postavio je Frano Dragičević.

Sudci večerašnjih susreta bili su Tomislav Blažević i Marko Šljivić.

Raspored utakmica za ponedjeljak, 22. srpnja

Od ponedjeljka u natjecanje se uključuju i kadeti pa će tako publika svaku večer natjecanja imati priliku prvo uživati u kadetskom nogometu a nakon toga slijede dvije utakmice seniora.