Ponedjeljak, 23 rujna, 2024

LMZ Čapljine: Kadeti Trebižata visokom pobjedom zakazali polufinale s Čapljinom, seniori Gabela Polja i Počitelj/Hotnja posljednji četvrtfinalisti natjecanja

Večerašnjim utakmicama seniorke kategorije “Lige mjesnih zajednica grada Čapljine” saznali smo i posljednja dva sudionika četvrtfinala.

Trebižat – Grabovine 9:2

Nakon uvjerljive pobjede u prvom kolu te poraza u drugom kolu, kadeti Trebižata su večeras slavili još jednu uvjerljivu pobjedu i tako osigurali polufinalni susret s kadetima Čapljine. S visokih 9:2 svladali su Grabovine.

Marko Borovac doveo je Trebižat u vodstvo a na 2:0 povisio je Leo Jurković. Prednost 3:0 Trebižatu donosi Karlo Rebac a svojim drugim pogotkom na utakmici Leo Jurković dovodi Trebižat do prednosti 4:0. Admir Hajdarović je smanjio rezultat na 4:1 a konačnih 5:1 na kraju prvog poluvremena postavio je Roko Kukrika.
Leo Jurković dolazi do svog hat-tricka večeras i Trebižat ima prednost 6:1 a na 7:1 povisio je Luka Mlinarević. Aziz Veledar smanjio je rezultat na 7:2. Do kraja utakmice Trebižat je postigao još dva pogotka i osigurao visoku pobjedu. Strijelci su bili Leon Brajković i Roko Kukrika.

Gabela Polje – Opličići 4:2

Seniori Gabela Polja i Opličića borili su se za plasman u četvrtfinale a to je na kraju uspjelo momčadi Gabela Polja.

Nakon prvog poluvremena Gabela Polje je bilo u vodstvu 3:0 pogotcima Ivana Puljića, Tomislava Dodiga i Stipe Dodiga.
U drugom poluvremenu Opličići preko Armina Razića smanjuju rezultat na 3:1 a na 4:1 za Gabela Polje povisio je Marko Puljić. Opličići su do kraja susreta uspjeli samo ublažiti poraz pogotkom Sanjina Šute.

Počitelj/Hotanj – Grabovine 5:4

U iznimno neizvjesnoj utakmici posljednje mjesto u četvrtfinalu natjecanja “uhvatila” je momčad Počitelj/Hotnja.

Počitelj/Hotanj sjajno ulazi u utakmicu i pogotkom Jakova Kalfića i s dva pogotka Gabrijela Kalfića stiže do vodstva 3:0. Na 3:1 smanjio je Leonardo Brajković a na 4:1 za Počitelj/Hotanj povisio je Jakov Kalfić svojim drugim pogotkom na utakmici. Pogotcima Josipa Perića i Leonarda Brajkovića Grabovine stižu na samo jedan pogodak zaostatka (4:3). Svojim trećim pogotkom na utakmici, Gabrijel Kalfić donosi vodstvo 3:5 svojoj momčadi ali ispostavit će se i odlučujući pogodak. Do kraja susreta Grabovine su postigle pogodak za 4:5, a strijelac je bio Leonardo Brajković koji je kao i kolega Gabrijel sa suprotne strane, večeras upisao hat-trick.

Sudci večerašnjih susreta bili su Proleta i Blažević.