Petak, 20 rujna, 2024

Nogometaši Čeljeva u polufinalu Kupa HNŽ-a poraženi od Kruševa

U utakmici polufinala Kupa HNŽ-a nogometaši NK “Neretva Čeljevo 2020” izgubili su od ekipe HNK “Kruševo” rezultatom 3:5.

Nogometaši Čeljeva pružili su snažan otpor protivniku koji je igra u višoj ligi te je odigrana uzbudljiva utakmica.

Prva dva gola u utakmici dao je za Kruševo Josip Planinić. Mirko Čule zabio je za treći gol, a razliku na 1:3 smanjio je Ilija Kordić pred kraj prvog poluvremena. Čeljevčani su na početku drugog poluvremena uspjeli izjednačiti na 3:3 nakon dva gola Jakova Kalfića, ali do kraja utakmice po jedan gol uspijevaju ubaciti u mrežu domaćina Salko Jazvin i Paolo Bašić.

Treba istaknuti da su se nogometaši Čeljeva koji igraju u Županijskoj ligi, te im je ovo bila tek druga utakmica u ovoj sezoni, odlično suprotstavili jakom protivniku iz Druge lige FBiH.

Obnovljene tribine, asfaltiran put

Nogometaši Kruševa bili su, naravno, zadovoljni pobjedom, te su zahvalili domaćinu na gostoprimstvu. Utakmicu je pratilo oko stotinu gledatelja sa novouređenih tribina. Naime, ove godine završeno je više infrastrukturnih radova na stadionu “Mićin odboj”.

Staniša Karačić, predsjednik Kluba “Neretva Čeljevo 2020” za Radiopostaju Čapljina je kazao:

“Ove godine smo završili infrastrukturu, odnosno natkriven je dio tribine, stavljeni su podzemni rasprskivači na stadion koji se digitalno pale dva puta u 24 sata i uradili smo pristup, odnosno asfalt do stadiona. Sve smo to uradili uz pomoć Grada i gradonačelnika Smiljana Vidića te brojnih, donatora kao i projekata koje je uprava kluba radila…. Trenutno navodnjavanje (rasprskivače) nema puno stadiona u BiH, a to smo uspjeli uraditi uz pomoć projekta, uz potporu Federacije BiH i Grada. Tu moram istaknuti ime naše dugogodišnje prijateljice Tamare Glavinić koja nam je jako pomogla i kojoj se zahvaljujem.

Brojni delegati iz nogometnog saveza su rekli da je stadion u rangu prve lige, a ne županijske u kojoj mi igramo, na što smo ponosni. Kad je u pitanju infrastruktura, sljedeći projekt je postavljanje rasvjete”, ističe Staniša.