Petak, 20 rujna, 2024

Prvo kolo Premijer lige BiH: GOŠK poražen od Radnika na domaćem terenu

U prvom kolu Premijer lige BiH, GOŠK je upisao poraz na domaćem terenu od Radnika iz Bijeljine rezultatom 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Damjan Krajišnik u 76. minuti iz slobodnog udarca sa 16 metara.

Utakmica, koja se igrala na stadionu Perica Pero Pavlović u Gabeli, bila je posebno značajna zbog premijernog korištenja VAR tehnologije u Premijer ligi BiH.

Tijekom utakmice, Lavovi su imali nekoliko prilika, ali nijednu nisu uspjeli realizirati. U 76. minuti  Radnik je dobio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, a Damjan Krajišnik je preciznim udarcem savladao domaćeg golmana, donoseći svojoj ekipi važna tri boda na startu sezone.

GOŠK je nakon primljenog gola pokušao doći do izjednačenja, ali mreža Radnika je ostala netaknuta.

U sljedećem kolu, GOŠK će imati težak zadatak kada će na domaćem terenu ugostiti Zrinjski iz Mostara. Nakon toga, premijerligaš iz Gabele će putovati u Sarajevo, gdje će se suočiti s istoimenim domaćinom, što predstavlja još jedan izazovan meč za GOŠK u ranoj fazi sezone.

Premijer liga BiH ove sezone obećava mnogo uzbudljivih utakmica, liga se skraćuje na 10 klubova, a nadamo se da će VAR tehnologija dodatno doprinijeti atraktivnosti i ferplayu u domaćem nogometu.