Četvrtak, 19 rujna, 2024

VIDEO Izjave trenera GOŠKA i Zrinjskog poslije utakmice u Gabeli

Katastrofalno otvaranje GOŠK-a i dobro prvo poluvrijeme

U susretu 2. kola Premijer lige BiH, GOŠK je u Gabeli doživio težak poraz od Zrinjskog rezultatom 4:1. U utakmici koja je počela izuzetno loše za domaćine, gosti iz Mostara su iskoristili sve prilike i na kraju odnijeli tri boda.

GOŠK je već u prvoj minuti doživio šok. Besart Abdurahimi iskoristio je nepažnju domaćeg vratara i doveo Zrinjski u vodstvo.

Unatoč lošem početku, Lavovi su se uspjeli oporaviti i vratiti u igru. U 38. minuti Ivan Ikić postigao je gol za izjednačenje, donijevši radost domaćim navijačima. GOŠK je u prvom poluvremenu pokazao borbenost, visok presing i disciplinu, što je ulilo nadu da bi mogli iznenaditi favorizirani Zrinjski.

Ipak, u drugom poluvremenu Zrinjski je pokazao svoju klasu. Već u 50. minuti Tomislav Kiš je ponovno doveo goste u vodstvo, što je bio početak kraja za Gabeljane. Nardin Mulahusejnović je u 61. minuti povećao prednost na 3:1, a konačan rezultat postavio je Antonio Prskalo u 84. minuti, zaključivši tako sudbinu domaćina.

GOŠK je nakon obećavajućeg prvog poluvremena potpuno pao u nastavku, dok je Zrinjski iskoristio svoje iskustvo i kvalitetu da preokrene utakmicu u svoju korist.

Za domaćine, ovo je bio drugi poraz koji će morati brzo zaboraviti i okrenuti se narednim izazovima, u sljedećem kolu igraju u Sarajevu protiv istoimenog domaćina.  Zrinjski nastavlja svoju borbu na europskoj sceni, u četvrtak u Mostaru igraju protiv BFK BOTEV.