Četvrtak, 19 rujna, 2024
Društvo

Hrvatski nogometni reprezentativac Josip Šutalo bio je glavni akter prolaska svog Ajaxa u treće pretkolo Europske lige, piše gol.hr.

Slavni nizozemski klub u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola odigrao je 1:3 protiv Vojvodine u Novom Sadu.

U 53. minuti je bio najbrži na jednom odbijancu poslije kornera i iz blizine je zatresao mrežu za vodstvo Kopljanika (pogodak pogledajte OVDJE).

Šest minuta kasnije, Šutalo je htio blokirati jedno dodavanje prema drugoj vratnici gdje su bila dvojica neometanih igrača Vojvodine, ali je loptu skrenuo u vlastitu mrežu. Taj autogol pogledajte OVDJE.

Do kraja susreta Ajax je u završnici još dvaput poentirao, postigavši pogotke u 85. i 92. minuti za konačnih 1:3, a ukupnih 1:4 jer Nizozemci su minimalno slavili u prvom dvoboju u Amsterdamu.

Šutalo je odigrao cijelu utakmicu za Ajax koji će u trećem pretkolu igrati protiv Panathinaikosa.