Ponedjeljak, 16 rujna, 2024
Društvo

Zrinjski pobjedom u Gabeli ostao živ u borbi za naslov

U posljednjoj utakmici 31. kola Premijer lige Zrinjski je u Gabeli pobijedio GOŠK 1:4. U prvih 45 minuta nije bilo golova. Zrinjski je bio opasan, stvarao je puno prilika ali raspoložen je bio vratar GOŠKa. Vasilj je u par navrata fantastičnim reakcijama spašavao mrežu Lavova. GOŠK je svoju priliku tražio iz kontre a do vodstva je mogao u 39. minuti kada je Ikić pogodio gredu.

U drugom poluvremenu Plemići su naštimali nišanske sprave, Ćuže je načeo domaćina u 49. i 51. minuti. Kiš je zabio u 60. a Jukić u 90. minuti. Počasni pogodak za Lavove dao je Josip Miličević u 65. minuti utakmice.

Zrinjski je pobjedom u Gabeli matematički još uvijek ostao u utrci za naslov prvaka, međutim malo tko u redovima Plemića vjeruje da je moguće sustići 5 bodova u posljednja dva kola.

GOŠK matematički nije osigurao ostanak u najelitnijem rangu BH nogometa ali nalazi se u dobroj situaciji, dva kola prije kraja Gabeljani imaju 5 bodova više od Tuzla Citya.