Poslijepodne je izbio je požar na napuštenom površinskom kopu nekadašnjeg Rudnika uglja u Mostaru.
Požar je vatrogascima prijavljen ponedjeljak u 17 sati i 25 minuta. Kako su potvrdili iz Profesionalne vatrogasne postrojbe Mostar na terenu su dva vatrogasna vozila.
Podsjetimo, posljednjih dana Mostar se suočava s ozbiljnim požarima. Nakon velikog požara između Bune i Ortiješa, vatrogasci već danima gase požar koji izbio kod Vranjevića i proširio se prema Malom Polju i Blagaju. Jutros je izbio požar katastrofalnih razmjera na Deponiji Uborak zbog čega je u Gradu Mostaru proglašeno Izvanredno stanje.
Na terenu su svi materijalni i ljudski resursi vatrogasnih postrojbi, a vatrogascima pomažu air tractori stacionirani u Zračnoj luci Mostar. /HMS/





