Subota, 26 listopada, 2024

Borac savladao GOŠK Gabela, Čoko strijelac jedinog pogotka za GOŠK

U 30. kolu Wwin lige BiH nogometaši NK GOŠK su krenuli na gostovanje u Banja Luci gdje su se susreli s vodećim FK Borac.

Nažalost, susret nije prošao po planu za tim iz Gabele, jer su domaćini na kraju slavili pobjedu rezultatom 3:1, zadržavajući tako pet bodova prednosti nad drugoplasiranim HŠK Zrinjski.

– Oglas-

Već na samom početku utakmice stvari su krenule nizbrdo za ekipu iz Gabele. Nakon samo dvije i pol minute igre, NK GOŠK je ostao s igračem manje na terenu. Sudac Marić dosudio je izravni crveni karton Račiću nakon što je zaustavio Kulašinu rukama, nakon duge lopte koja je upućena ka njemu.

Unatoč brojčanoj nadmoći, gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu netaknutom sve do 45. minute. Tada je Jurilj ubacio loptu u šesnaesterac na pet metara, a Lukić je spustio loptu do Blagaića koji je neobranjivim udarcem matirao vratara Vasilja za vodstvo od 1:0.

U 53. minuti Vuković je asistirao Lukiću, koji je povećao vodstvo domaćih na 2:0. Ipak, u 57. minuti NK GOŠK je uspio smanjiti rezultat na 2:1. Marasović je sjajno uposlio mladog Stočanina Gabrijela Čoku koji je udarcem kroz noge svladao vratara Miloševića.

Konačnih 3:1 u 76. minuti postavio je Hrelja za domaću momčad.

Nakon ovog poraza, NK GOŠK se nalazi na desetom mjestu ljestvice s 32 boda, dok posljednjeplasirani FK Zvijezda 09 ima 21 osvojeni bod.

U sljedećem kolu, NK GOŠK će dočekati HŠK Zrinjski, a navijači s nestrpljenjem očekuju ovaj susret./Stolac.city