Ponedjeljak, 28 listopada, 2024

Višići poraženi u spektakularnoj utakmici protiv Brotnja rezultatom 3:4

U 11. kolu Druge lige FBiH – skupina Jug, Višići su na domaćem terenu pretrpjeli težak poraz od Brotnja s 3:4, unatoč odličnoj igri u prvom poluvremenu i vodstvu od 2:0.

Domaća ekipa je od samog početka pokazala ofanzivni pristup i uspjela povesti u 23. minuti, kada je Ante Kuzman zatresao mrežu gostiju. U nastavku su nastavili pritiskati te su uspjeli povećati prednost na 2:0 zahvaljujući Josipu Buntiću, koji je u 44. minuti iskoristio priliku i osigurao ugodno vodstvo za Višiće prije odlaska na odmor.

Međutim, drugi dio utakmice donosi potpunu preobrazbu. Brotnjo je izašlo s  boljom igrom, dok Višići nisu uspjeli zadržati prednost. Gosti su smanjili na 2:1, Višići potom ekspresno vraćaju na dva gola razlike, ali na kraju  gosti preko Prskala koji je zabio dva, i Jurića koji postiže gol u 89. minuti odlaze s Čaera s punim plijenom.

Bolan poraz za Višiće, koji već duže vrijeme imaju problema u ovoj sezoni. Iz 10 odigranih utakmica skupili su samo 7 bodova, što pokazuje ozbiljne izazove u borbi za opstanak. U idućem kolu ih očekuje težak zadatak jer putuju lideru prvenstva, ekipi Troglava u Livno, gdje će pokušati iznenaditi favoriziranog domaćina i popraviti trenutni bodovni saldo.

Višićima sada predstoji ozbiljan rad i priprema kako bi popravili učinak i osigurali opstanak u ligi.