Glavni banner top pozicija 2
ŠUTA: Sada moramo djelovati, posljedice ćemo tek saznati

“Posljedice ove katastrofe tek ćemo sagledati nakon službenih izvješća”, rekao je nakon zajedničke sjednice Stožera civilne zaštite Županije Hercegovačko-neretvanske i Grada Mostara, zapovjednik Županijskog stožera civilne zaštite Adil Šuta.

“Mi smo, s Gradom Mostarom, imali izvanrednu sjednicu Stožera. Stavili smo već sve svoje snage na raspolaganje i pozvali pomoć iz drugih općina. Tu smo i dalje da radimo sve što je potrebno”, rekao je Šuta.

Najavio je kako će Vlada HNŽ u što kraćem roku uplatiti pomoć prema Gradu Mostaru kako bi zajednički prebrodili ovu jednu jako tešku situaciju za Grad Mostar, regiju i županiju.

“U tom smislu poduzet ćemo sve nužne aktivnosti, kako bi se posljedice prevenirale, odnosno kako bi spriječili dalje širenje, a naravno omogućili funkcioniranje u okviru Grada Mostara i svih razina vlasti, te omogućili nesmetan život našim građanima, jer sigurno ovo je jedna ekološka katastrofa s posljedicama koju ćemo tek saznati”, rekao je.

“Od svih nas očekuje se odgovornost da efikasno djelujemo i donosimo odluke koje će biti u korist smirivanja ove situacije i rješavanja ove situacije”, poručio je Šuta.

Šuta je potvrdio kako nema dogovora o odvoženju otpada u druge općine.

Podsjetimo, u ponedjeljak ujutro izbio je požar na mostarskoj deponiji a u gašenje su se, uz vatrogasce, uključila i vojska te air-tractori. S deponije se vatra proširila na zgrade javnog poduzeća, a u jednom su trenutku evakuirani svi iz kruga deponije zbog opasnosti.

Gašenje požara još traje, a Grad Mostar izdao je upozorenje građanima zbog zagađenog zraka, pogotovo onima koji žive u naseljima uz deponiju. Na zajedničkoj sjednici stožera civilne zaštite proglašeno je izvanredno stanje. /HMS/

ŠUTA: Sada moramo djelovati, posljedice ćemo tek saznati

FIS veliki
Glavni banner top pozicija 5
Pozicija 7

Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)