Hrvatski veznjak Petar Sučić (22), koji je nogometnu karijeru počeo u mostarskom Zrinjskom, proglašen je najboljim igračem susreta u kojem su Vatreni pobijedili Ganu 2:1 i izborili plasman u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva u SAD-u, Meksiku i Kanadi. Nakon što je protiv Engleske upisao asistenciju, veznjak milanskog Intera protiv Gane je postigao i pogodak, svoj drugi u 20 nastupa za hrvatsku reprezentaciju.
“Naravno da sam sretan što doprinosim ekipi, ali sve je to plod timske igre i naših akcija. Bitno je pobijediti, nije važno tko će iskočiti. Važno je da smo svi zajedno i da radimo ono što je najbolje za reprezentaciju”, rekao je Sučić pa dodao:
“Zasluženo smo pobijedili. Stvorili smo dosta opasnih situacija pred njihovim golom i na kraju zabili dva gola. Znali smo koje su njihove mane i da im ne smijemo dati puno prostora iza naših leđa. Na kraju smo odigrali dobro i zasluženo pobijedili. Gana ima odličnu, opasnu i dobro organiziranu ekipu. Sada se moramo dobro odmoriti i pripremiti za idućeg suparnika, bez obzira na to tko nam dođe.”
Sučić čeka dijete
Sučić je nakon postignutog gola imao posebnu proslavu. “Žena mi je trudna, ostala je doma i naravno da nam ovo puno znači. Posvetio sam gol njoj i bebi”, istaknuo je.
Hrvatskoj je za prolaz bio dovoljan bod, no Vatreni su igrali na pobjedu te će u šesnaestini finala igrati protiv Portugala. “Znali smo da s bodom idemo dalje, ali ovo je Svjetsko prvenstvo i uvijek želiš igrati najbolje što možeš. Igraš za reprezentaciju i uvijek želiš pobjedu.
Kada igraš na nulu, postoji mogućnost da izgubiš. Treba biti hrabar. Možda samo jednom u životu igraš na SP-u, zato u svakoj utakmici moraš igrati na pobjedu”, poručio je.
Nahvalio Modrića
Sučić je pohvalio kapetana Luku Modrića (40). “Rekao sam Modriću da je igrao kao da ima 20 godina. Bio je nevjerojatan, trčao je, osvajao duele i bio dobar s loptom. On je naš lider i najbolji igrač. Možemo biti sretni što nas vodi”, istaknuo je.
Sučić je jedan od mlađih igrača u ovoj momčadi, a pogodak je postigao sjajnim udarcem s dvadesetak metara. “Nije važno koliko imaš godina, moraš najbolje raditi svoj posao na terenu. Nakon treninga ostajem vježbati udarce”, izjavio je.
Još jednom zahvalio je navijačima koji prate reprezentaciju diljem SAD-a i Kanade. “Imamo nevjerojatne navijače. Oni se bore na tribinama, a mi na terenu. Hvala im na svemu”, poručio je na kraju./Hina/HMS/







