Općinski načelnik Žepča Mato Zovko danas je upriličio prijem za učenike generacije osnovnih i srednjih škola s područja općine Žepče. Prijemu su nazočili i pomoćnik načelnika za opću upravu i društvene djelatnosti Ilija Barešić te viši stručni suradnik za obrazovanje, sport i kulturu Alem Delić.
Načelnik je učenicima generacije čestitao na izvrsnim rezultatima i zapaženim školskim uspjesima. Tom je prilikom poručio kako trebaju nastaviti biti primjer mladima u lokalnoj zajednici, istaknuvši da Općina Žepče kontinuirano ulaže u školsku infrastrukturu kako bi se osigurali što kvalitetniji uvjeti za rad i razvoj učenika te nastavnog osoblja.
Na kraju susreta načelnik i njegovi suradnici učenicima su uručili prigodne novčane nagrade te im poželjeli uspjeh pri upisu u željene srednje škole i fakultete.
Učenici generacije srednjih škola za školsku godinu 2025./2026. su: Rijad Grabus (SMŠ „Žepče“ Žepče), Una Uzunović (SMŠ „Žepče“ Žepče), Rafael Slišković (KŠC „Don Bosco“ – Tehničko-obrtnička škola, Žepče), Karlo Klarić (KŠC „Don Bosco“ – Gimnazija, Žepče) i Selma Avdić (Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić“ Žepče).
Učenici generacije osnovnih škola za školsku godinu 2025./2026. su: Ena Zekić (Glazbena škola „Katarina Kosača Kotromanić“ Žepče), Lemana Useinoski (OŠ „Begov Han“ Begov Han), Ena Zekić (OŠ „Žepče“ Žepče), Ahmed Mujčić (OŠ „Žepče“ Žepče), Nikola Perković (OŠ „Fra Grga Martić“ Ozimica) i Davud Efendić (OŠ „Abdulvehab Ilhamija“ Željezno Polje)./HMS/





